NAŠE SLUŽBY

Sádrové omítky

Široké příležitosti využití sádry pocházi ze zvláštních vlastností tohoto materiálu. Sádra je exkluzivní hlavně proto, že je zdravotně bezvadná, má ideální pH a nejdříve je zdatná korigovat vlhkost vzduchu, čímž podporuje udržení komfortu.

Nejlepší relativní vlhkost vzduchu obývacích místností pro člověka se skládá v rozmezí 40-65 %, v topné období tato klesá pod 30 %. Takové mikroklima působí na naše zdraví negativně, hlavně pří alergických potíží. Případně mužeme použít zvlhčovač, ale jedním ze spolehlivých způsobů jak zmírnit vzduch, je udělat sádrové omítky, které při přebytku vlhkosti ji absorbují, a v potřebný čas zpět uvolňují. Sádrové omítky to je přírodní zvlhčovač. To znamená, že v místnosti že sádrovou omítkou, je ideální klima.

Mimo to, sádrové omítky lehce a kvapně pohlcují teplo. Jestli souvislost mezi teplotou stěn a interního prostoru v balanců, tehdy pro lidi atmosféra v dané místnosti je nejvyhovující. Sádrové omítky schraňují komfort v pokoji a navíc šetří spotřebu energii.

K následujícím závažným atributem sádrových omítek náleží hladký povrch. Sádrové omítky jsou jednovrstvé a nanášejí se jedním přístupem, to je odlišuje od obvyklých vápenocementových omítek. Pokud to vnějšek dovoluje, lze nanášet dost jemné vrstvy s nejmenšíím odpadem. Sádrovou omítkou lze zformovat jak rovný povrch, tak nerovný reliéf kamení či jiních umělecký zajímavých designů.

K tomu jsou dané omítky lze velice lehce opravit nebo obklást dekoračními obklady, vytapetovat a natáhnout na ně šlechtěné omítky. Pod konečný obklad nebo tapetu je nutno udělat penetraci. Tyto služby také poskytujeme: obkladačské práce, šlechtěné omítky, penetrace atd.

Sádrové omítky jsou univerzální a je možné je provést bezmála všude (ve sklepě, na stropě, v kuchyně, WC a koupeleně).

Sádrová omítka především ještě zrychluje výstavbu, a to celkem o dva- až tříkrát méně. Sádrová omítka vyžaduje, za obyčejných předpokladů, na vyschnutí přibližně 12 -14 dnů (omítky s cementem kolem 30 dnů).

Značná důležitá schopnost sádrových omítek je hasicí obrana. Omítky v krystalové strukturě mají 2 molekuly vody. Při zvýšení teploty ten počet se uvolňuje jako “požárník”, a vytvořená vodní pára brání od začátku požáru jako parní vrstva.

    Kontaktujte nás

    Konzultace a cenové kalkulace provádíme zdarma

    Zavolejte nám

    +420 773 044 440